7 Kasım 2017 Salı

SAHTE PARFÜMLER SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDİYOR!


  Sahte parfümler uzun süreli kullanımlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Ve heryerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.Ancak ucuza bakım yapmak isterken,bu size pahalıya mal olabilir.

  Bir parfümün sahte olup olmadığını ilk sıktığınız anda, vücudunuza verdiği reaksiyonlar sonucu anlayabilirsiniz. Mesela; kızarıklık, kaşıntı, su yanığı kabarcıkları tarzında kendini göstermeye başlayacaktır.

   Parfümün sahte olup olmadığını ayırt etmek ise zor. Tasarımları, kokuları birebir aynı.Bunun için güvenilir mağazalardan temin etmek ve etiket fiyatının çok altında satın almamak gerekiyor.

  Cilt uzmanları sahte parfümlerin başta kanser olmak üzere, bir çok zararlı etkileri olduğunu söylüyor.Özellikle içerisinde paraben,ağır metaller,petrol ürünleri içeren ürünler sağlığımızı daha çok tehdit ediyor.Uzun süreli kullanımlarda hücrelerin kansere dönücü özelliğini kolaylaştırdıkları tespit edilmiş.

 Sağlığımız bizim için çok önemlidir bu yüzden;

- Merdiven altı ürünlerinden uzak duralım.
-Sağlık Bakanlığından onaylı olup olmadığını mutlaka kontrol edelim.
-Parfümü alırken sadece kokusunu düşünmeyelim, çünkü sahte ürünler daha sert,kalıcı kokuya sahiplerdir.
-Sahte parfüm üreticileri vergi ödemedikleri için fiyatları çok daha ucuza satmaktadır.Ürün alırken piyasa fiyatını araştırıp öyle alalım.
-Parfümü direk cildinizle KESİNLİKLE temas ettirmeyin.8 yorum: